Εγγραφή στο Newsletter

Limassol Today - Asset 10
ΑΡΧΙΚΗΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΥΠΡΟΣΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΗ βασίλισσα στον θρόνο της!

Η βασίλισσα στον θρόνο της!

Σαμπάνιες τίτλου άνοιξε η γυναικεία καλαθοσφαιρική ομάδα της ΑΕΛ. Η Payabl. EKA ΑΕΛ επέστρεψε στην κορυφή της κυπριακής καλαθόσφαιρας μετά τη νίκη της επί της Αναγέννησης Γερμασόγειας στον τρίτο τελικό της σειράς.

Ο αγώνας ήταν παράσταση για έναν ρόλο, αφού οι γαλαζοκίτρινες έχοντας τη συμπαράσταση των οπαδών τους που κατέκλυσαν το «Νίκος Σολωμονίδης», κέρδισαν με το εμφαντικό 71-40, έκαναν  το 3-0 στις νίκες και κατέκτησαν το 16o πρωτάθλημα της ιστορίας τους και πρώτο μετά από το 2016.

Η ομάδα του Γιώργου Παλάλα πανάξια κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή, καθώς ολοκλήρωσε τον «μαραθώνιο» αήττητη! Είναι το 16ο πρωτάθλημα στην ιστορία της ομάδας και θα περάσει στην ιστορία αφού η ομάδα του Παλάλα κέρδισε όλα της τα παιχνίδια!

Τα δεκάλεπτα: 16-9, 40-17, 58-32, 71-40.