Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

ΑΡΧΙΚΗΚΥΠΡΙΑΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ«Κυανόλευκη» νίκη στο τοπικό φιλικό!

«Κυανόλευκη» νίκη στο τοπικό φιλικό!

Φιλικό παιχνίδι στο προπονητικό κέντρο του Απόλλωνα στο Κολόσσι είχαν Απόλλωνας και Άρης, με τους γαλάζιους της Λεμεσού να επικρατούν με 2-0 σε ένα αγώνα που οι δυο προπονητές έδωσαν ευκαιρίες σε παίκτες που το είχαν ανάγκη.

Στο 20ο λεπτό ο Απόλλωνας άνοιξε το σκορ με τον Νταμπό, ενώ στο 25ο λεπτό ο Πεμπερνές με κεφαλιά έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη ο Άρης έκανε μαζεμένες αλλαγές στο αρχικό του σχήμα, με τις εντεκάδες να είναι διαθέσιμες πιο κάτω.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Πεϊσότο (46΄Λοϊζου), Φιλιώτης (53΄Μαυρίας), Πεμπερνές, Αρτυματάς, Αλεσάμι (53΄Οδυσσέως), Κολ, Αυγουστή (46΄Μαλεκκίδης), Γιόστεν, Πινακάς (53΄Κονδύλης), Ντιγκινί, Νταμπό (53΄Οικονομίδης).

Στο πάγκο: Λοϊζου, Β.Γιοβάνοβιτς, Χαμάς, Μαυρίας, Μαλεκκίδης, Ογκεντά, Οικονομίδης, Κονδύλης, Οδυσσέως

ΑΡΗΣ 1ο ημίχρονο: Σάμουελ, Ντελμίρο, Μπρόρσον, Μποάκι, Πηλέας, Μπράουν, Πάνκοφ, Μπένγκτσον, Μαγιαμπέλα, Στεπίνσκι, Γκομίς.

ΑΡΗΣ 2ο ημίχρονο: Σάμουελ, Μεντιούπ, Ντελμίρο, Γιαντάλ, Πηλέας, Σζόκε, Δημητρίου, Μπένγκτσον, Τζιαβέ, Σικόρσκι, Στεπίνσκι.