Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

Εγγραφή στο Newsletter

Limassol Today - Asset 10

Ισοπαλία στην «Αρένα»…

Παρά το ότι προηγήθηκε εντούτοις ο Άρης δεν τα κατάφερε να πάρει τη νίκη και έμεινε στην ισοπαλία 1-1 με την ΑΕΚ, φτάνοντας στους 48 βαθμούς και αναμένει… Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι δυο από τις τρεις ήττες του Άρη στο πρωτάθλημα είναι από την ΑΕΚ!

Καλύτερος ο Άρης στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε να προηγείται της ΑΕΚ με 1-0 με γκολ του συνήθη ύποπτου.

Στο 40΄ο Μπαμπίκα βρήκε όμορφα στην περιοχή τον Κακόριν που δεν λάθεψε για να γράψει το 0-1 για τον Άρη.

Πολύ πιο δυνατά ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με την ΑΕΚ να απειλεί και τον Βάνα να κάνει την απόκρουση του αγώνα σε σουτ πλασέ του Φαράζ, στην κυριολεξία απογειώθηκε και έσωσε το γκολ στο παραθυράκι της εστίας. Η ΑΕΚ συνέχισε να πιέζει και στο 59΄ο Κακόριν κάνοντας κακό υπολογισμό έστειλε με κεφάλι τη μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του διαμορφώνοντας το 1-1 στον αγώνα. Πολύ καλύτερη η ΑΕΚ στα πρώτα 25 λεπτά απειλεί σχεδόν συνέχεια τον Άρη που δεν βρίσκει τον τρόπο να κρατήσει μπάλα.

ΑΕΚ: Πίριτς, Ροσάλες(86΄Νίκολιτς), Γκαρθία, Τόμοβιτς, Μιλίσεβιτς, Πέρε Πονς, Λέδες, Τρισκόφσκι(81΄Κάσας), Φαράζ(86΄Γιάκολις), Γκιούρτσο(81΄Γκρόμοφ), Ναούμ (60΄Λόπες)

Άρης: Βανά, Πηλέας, Μποάκι, Γκομίς(72΄Στεπίνσκι), Γιαγκό, Μαγιαμπέλα (58΄Μπέγκτσον) Στρούσκι (58΄Μπράουν) Μπρόρσον, Σόκε(80΄Γιαμπλόνσκι), Μπαμπίκα(80΄Σπόλιαριτς), Κακόριν.