Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Άλλη μια νίκη…

Η Καρμιώτισσα επικράτησε της Δόξας με 2-1 στο Τσίρειο για την 9η αγωνιστική των πλέι άουτ του πρωταθλήματος Cyta συνεχίζοντας την πολύ καλή παρειά της τον τελευταίο μήνα.

Η Δόξα βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο 13′ λεπτό με τον Ασάντε. Όμως οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή και πήραν την νίκη με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι του Ελ Αλουχί αρχικά στο στις καθηστερησεις του πρώτου ημιχρόνου και μετά στην επανάληψη στο 60′.

Καρμιώτισσα (Φ. Μπράτου): Κνόμπλοχ, Σελούτσκα, Ντούμπια (72′ Λουκίλι), Ελ Αλουχί (84′ Μπεν Σαλάμ), Χούμποτσαν, Καλτσάς, Τζανακάκης (84′ Γκραντινάρου), Αγγελή, Ντούρις (72′ Γκράβενμπερχ), Γκαστανάγια, Νεοφύτου.

Δόξα (Κ. Σακκάς): Σισκόφσκι, Αντενόν (71′ Ογιάλα), Μπένι (71′ Τιτζανί), Ίλιτς (79′ Ασαμόα), Σαντίκ, Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Στυλιανού, Τραϊτσέφσκι, Ασάντε, Τρούγιτς.