Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Ισοπαλία στο Τσίρειο…

Στην ισοπαλία έμειναν Καρμιώτισσα και Νέα Σαλαμίνα μετά από ένα καλό παιχνίδι, με ρυθμό και ευκαιρίες εκατέρωθεν. Η Σαλαμίνα προηγήθηκε με τον Λεούκο για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα ο Ντούρις. Αποτέλεσμα που διαμόρφωθηκε στο πρώτο ημίχρονο και παρέμεινε μέχρι τέλους!

Στην ισοπαλία ολοκληρώθηκε το ημίχρονο στο Τσίρειο με την Καρμιώτισσα να ισοφαρίζει το γκολ που δέχθηκε μόλις στο 70 λεπτό με τον Ντούρις πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι της Νέας Σαλαμίνας έβαλαν δύσκολα στην Καρμιώτισσα έβαλαν δύσκολα αφού προηγήθηκαν με σουτ του Λεούκο, πολύ νωρίς. Ακολούθως οι της Σαλαμίνας ΄χασε ακόμα μια καλή ευκαιρία για να έρθουν ευκαιρίες από την Καρμιώτισσα με δοκάρι του Ντούρις και κάποια σουτ που ήταν άστοχα.

Τελικά στο 44΄ο Ντούρις ισοφάρισε αφού εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Ελ Αλουχί, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια σε ένα ισορροπημένο πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Καρμιώτισσα ξεκίνησε καλυτερα έχοντας ευκαιρίες με αποκορύφωμα αυτή του Ελ Αλουχί που απεκρουσε ο Κίσσας, ενώ στη συνέχεια η Νέα Σαλαμίνα ανέβασε απόδοση και είχε κι αυτή τις δικές της φάσεις. Λίγο πριν το 80ο λεπτό ο Κίσσας έσωσε τους φιλοξενούμενους με μεγάλη απόκρουση μετά από γυριστό του Λουκίλι, ενώ μετά από τρία λέπτα έσωσε ξανά την ομάδα ο τερματοφύλακας της Σαλαμίνας.

Τελικά μετά τα τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων ο αγώνας ολοκληρώθηκε στο ισόπαλο 1-1, που μπορεί να κριθεί και δίκαιο αποτέλεσμα με βάση όσα είδαμε και έγιναν!

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Σέλουτσκα(66΄Τάντι), Μαλόνε(72΄Μήτσο), Ντούμπια(66΄Λουκίλι), Ελ Αλουχί, Χούμποτσαν, Καλτσάς, Τζανακάκης(81΄Αβραάμ), Μπεν Σαλάμ, Ντούρις, Καστανάγια(72΄Νεοφύτου)

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Σεργίου(59΄Μαλεκκίδης), Άδωνη, Ντάτκοβιτς, Τσίκο(82΄Φερέιρα), Καρλίτος(72΄Φράγκος), Μποτεάκ (46΄Σαλλαλίχ), Ντορεγκαράι, Λέουκο, Φελίπε, Έντσον(46΄Μιγκελίτσο)