Εγγραφή στο Newsletter

Limassol Today - Asset 10
ΑΡΧΙΚΗΚΥΠΡΙΑΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑΉττα μετά απο αρκετό καιρό!

Ήττα μετά απο αρκετό καιρό!

Επανήλθε στις νίκες η ΑΕΛ που επικράτησε με 3-0 της Καρμιώτισσας με αυτογκόλ και τους Τσέρνιχ και Ανδρέου να διαμορφώνουν το τελικό σκορ.

Με καλό ρυθμό κύλησε το πρώτο ημίχρονο που έδωσε αρκετές φάσεις και από τις δύο ομάδες. Η ΑΕΛ ευτύχησε να προηγηθεί γρήγορα μετά από λάθος της Καρμιώτισας. Ο Αγγελή πάσαρε πίσω στον τερματοφύλακα του, με τον Σπόλιαριτς να κάνει μοιραίο λάθος και να έρχεται το γκολ για την ΑΕΛ. Δέκα λεπτά αργότερα ο Τσέρνιχ έκανε μια σέντρα σουτ, ο Μιλιτσεάνου μπήκε στην πορεία της μπάλας, χωρίς να ακουμπήσει με τον Σπόλιαριτς να αιφνιδιάζεται και να δέχεται δεύτερο γκολ.

Κάποια σουτ από την ΑΕΛ και δύο φάσεις με Λουκίλι για την Καρμιώτισσα δεν έφεραν αλλαγή στο σκορ με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται.

Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά από ένα πεντάλεπτο ο νεαρός Ανδρέου με ωραίο σουτ έκανε το 3-0 για την ΑΕΛ με το παιχνίδι πλέον να γίνεται διαδικαστικού χαρακτήρα. Ακολούθησαν μέχρι το τέλος μαζεμένες αλλαγές από τις δύο ομάδες, με τον ρυθμό να πέφτει και το χρόνο να κυλά προς τη λήξη του αγώνα.

Κάποιες φάσεις μέχρι το τέλος δεν έφεραν αλλαγή στο σκορ με την ΑΕΛ να κερδίζει μετά από καιρό και την Καρμιώτισσα να δέχεται την ήττα μετά από καιρό.

ΑΕΛ: Μούριελ, Τεισέιρα, Νταβόρ, Παπαφώτης, Παντελή(76΄Κολιάς), Ανδρέου(62′ Κοντινέλα), Τσέρνιχ, Μιλιτσεάνου(62΄Μακρής), Μεντόζα(62΄Φιλίποβιτς), Τζαλμά(76΄Χριστοδούλου), Ντέγοεστ

Καρμιώτισσα: Σπόλιαριτς, Τάντι(75΄Αβραάμ), Μαλόνε, Ελ Αλουχί, Καλτσάς, Γκραντινάρου, Αγγελή, Ντούρις(56′ Γκράβενμπερχ), Καστανιάγκα(56′ Μπεν Σαλάμ), Λουκίλι(56′ Ντούμπια) Νεοφύτου(75΄Οικονομίδης)