Εγγραφή στο Newsletter

Limassol Today - Asset 10
ΑΡΧΙΚΗΚΥΠΡΙΑΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑΉττα στο πρότελευταιο της παιχνίδι…

Ήττα στο πρότελευταιο της παιχνίδι…

Στο πρότελευταίο της παιχνίδι για τη φετινή σεζόν η Καρμιώτισσαα ηττήθηκε με 2-1 από την Ανόρθωση στο Τσίρειο. Στα γκολ των Αντωνιάδη και Αντονίν για τους φιλοξενούμενους, “απάντησε” με αυτογκόλ μετά από κεφαλιά του Αγγελή που δεν ήταν όμως αρκετό για να φέρει κάτι. Τελευταίο παιχνίδι για την Καρμιώτισσα με τον Ακρίτα εκτός έδρας.

Μέτριο το πρώτο ημίχρονο με κάποιες καλές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες. Κύριος εκφραστής για την Καρμιώτισσα ο Ελ Αλουχί με δύο σουτ που δεν βρήκαν στόχο, ενώ η Ανόρθωση σκόραρε και μπήκε μπροστά στο σκορ με τη λήξη του ημιχρόνου.

Μετά από κόρνερ και μια κεφαλιά η μπάλα κατέληξε στον Αντωνιάδη που με σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Είκοσι πέντε λεπτά στην επανάληψη δεν είχαμε κάτι το αξιόλογο εκτός από κάποιες προϋποθέσεις για τις δύο ομάδες για να έρθει μια αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους και το γκολ με τον Αντονίν. Το παιχνίδι άρχισε να γίνεται πιο καλό και αφού ο Ντούρις έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον τερματοφύλακα της Ανόρθωσης να αποκρούει ήρθε η μείωση του σκορ από τους γηπεδούχους.

Ο Αγγέλη έπιασε μια κεφαλιά και η μπάλα αφού κτύπησεπρώτα στον Αντωνίου κατέληξε στα δίκτυα με την Καρμιώτισσα να μειώνει σε 1-2. Πέντε ήταν τα λεπτά των καθυστερήσεων με το σκορ να μην αλλάζει και την Καρμιώτισσα να δέχεται την ήττα με 2-1!

Κίτρινες: / Κωνσταντινού

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Σελούτσκα, Μαλόνε, Ελ Αλουχί(90΄Ανδρονίκου), Χούμποτσαν(76΄Μπεν Σαλάμ), Καλτσάς, Τζανακάκης, Αγγελής, Γκαστανάγια(58΄Ντούμπια), Γκράβενμπερχ(58΄Ντούρις), Νεοφύτου(76΄Μίκο)

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Τάντι, Ντούμπια, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Ανδρονίκου, Γκρατινάρου, Μίκο, Οικονομίδης, Μπεν Σαλάμ, Ντούρις, Σταύρου.

Ανόρθωση: Παπαδόπουλος, Αντωνιάδης, Κορέια, Φερέιρα(90΄Εμπραλίτζε), Γκερέρο, Αντονίν(77΄Μραζ), Μηνάς, Σάμπο, Κορρέα, Κωνσταντίνου(46΄Κίκο), Χριστοφή(63΄Νινγκά)

Στον πάγκο: Κεραυνός, Εμπραλίτζε, Κίκο, Νινγκά, Τζούλιου, Ιωάννου, Αργυρού, Μραζ