Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

ΑΡΧΙΚΗΚΥΠΡΙΑΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥΝτούμπλαρε τις φιλικές νίκες

Ντούμπλαρε τις φιλικές νίκες

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα φιλικά ματς επί λετονικού εδάφους πέτυχε ο Άρης. Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» της πόλης μας, επικράτησε με 3-1 της SK Σκάνστες, ομάδα της Β’ Κατηγορίας της Λετονίας, παρά το γεγονός πως μόλις στο 5ο λεπτό έμεινε πίσω στο σκορ.
Στη συνέχεια, οι «πράσινοι» έβγαλαν αντίδραση βελτιώθηκαν σε όλους τους τομείς και κατάφεραν να φέρουν «τούμπα» το παιχνίδι, χάρις σε αυτογκόλ του Ντάνιελ (56’) και τα γκολ των Σικόρσκι (70’), Στρούσκι (83’). Δοκάρι με τον Σζόκε στο 51′ είχε επίσης Άρης.

H αρχική ενδεκάδα: Παπαστυλιανού, Μουσούντα, Γιαμπλόνσκι, Ντεντέ-Λομ, Πηλέας, Μανού Γκαρσία, Πάνκοφ, Σπόλιαριτς, Καρλίτος, Ιωσηφίδης, Ντζαβέ.

Η εντεκάδα στο ημίχρονο: Σωφρονίου, Γιαγκό, Καζού, Μπρόρσον, Ντελμίρο, Σζόκε, Μπράουν, Στρούσκι, Μαγιαμπέλα, Σλόγκαρ, Σικόρσκι.