Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

ΑΡΧΙΚΗΚΥΠΡΙΑΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥΉττα στο «ΠΑΠ» και αγωνία για δύο!

Ήττα στο «ΠΑΠ» και αγωνία για δύο!

Καλύτερη η ΑΕΛ στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να σκοράρει, σκόραρε δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο η Ανόρθωση και πήρε τη νίκη!

Η ΑΕΛ ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και είχε τις δικές της προϋποθέσεις για να πετύχει κάποιο γκολ, με τον Μακρή να έχει την καλύτερη, ενώ η Ανόρθωση είχε ένα σουτ στο πρώτο 15λεπτο που απέκρουσε ο Μούριελ. Με περισσότερη φρεσκάδα οι «γαλαζοκίτρινοι», ενώ στις κερκίδες οι φίλοι της ομάδας στήνουν τη δική τους παράσταση.

Πριν συμπληρωθεί το πρώτο 15λέπτο του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα της Ανόρθωσης πέτυχε γκολ και προηγήθηκε της ΑΕΛ, με τον Φερέιρα που νίκησε τον Μούριελ. Στο 65΄είχαμε αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ με τον Φραντζή να αποχωρεί και τη θέση του να παίρνει ο Παντελή.

Λίγο πριν το τέλος ο Μπεραχίνο αποχώρησε με ενοχλήσεις και η ΑΕΛ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, αφού είχε ολοκληρώσει τις αλλαγές της.

Στις καθυστερήσεις που ήταν τέσσερα λεπτά, η Ανόρθωση πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Χριστοφή και πλέον το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με την ΑΕΛ να δέχεται την ήττα με 2-0 από την Ανόρθωση!

Ανόρθωση: Μιχαήλ, Μπαϊσίνιο, Αρτυματάς, Κορέια, Φερέιρα(84΄Νινγκά), Παρούτης(46΄Χριστοφή), Γκερέρο, Σάμπο, Κορρέα(46’Τεχέρα), Ιωάννου(46΄Αντωνίου), Μραζ(69΄Κορτες)

ΑΕΛ: Μούριελ, Φραντζής(65΄Παντελή), Τεϊσέιρα, Μεντόγεβιτς(46΄Παπαφώτης), Νταβόρ, Μακρής, Ανδρέου(78΄Κολιάς), Μιλιντσεάνου(60΄Μπεραχίνο), Μεντόζα(60΄Μιραλάς), Τζάλμα, Ντέγοεστ.